ورزشی

استراتژی غر زدن!

به گزارش شفاف ، روزنامه جام جم او می نویسد: “یکی از مهمترین اصول مربیگری و مدیریت در زمینه ورزش به مسائل روانی برمی گردد.” این اصل روانشناختی به مربی یا مدیر می آموزد که چگونه از تیم تحت رهبری خود در صورت هرگونه تنش ، اختلاف نظر ، ناامیدی یا عصبانیت اطاعت کند. سرمربی یک تیم فوتبال باید بتواند از هرگونه تنشی جلوگیری کند و بیان او باید در مسیر دستیابی به آرامش و اعتماد باشد. اگر مربی از چنین اصولی پیروی نکند – مهم نیست که از نظر تربیت علمی چقدر مهم باشد – بیشتر اوقات نمی تواند به اهداف خود برسد.

حال این سال مطرح می شود که آیا فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی آبی ها از چنین اصولی آگاهی دارد؟ قطعا نه. او که به تازگی یک شکست بزرگ را تجربه کرده و شکست سختی مقابل فولاد خوزستان در فینال جام حذفی با تیمش متحمل شده است ، دقیقاً برعکس آنچه در خطوط قبلی ذکر کردیم عمل می کند. فرهاد مجیدی به راحتی تنش و نارضایتی را در باشگاه و بین بازیکنانش دعوت می کند و همه چیز را خراب می کند. البته بسیار مناسب و منصفانه است که یک مربی به نفع تیمش صحبت کند ، اما باید مراقب باشد که از پشت بام نپرد.

حالا داستان فرهاد مجید است ؛ مردی که آسمان و ریسمان را چنان در هم تنیده بود که از پشت بام پرید. به لطف او ، استقلال بیش از پیش متشنج است.

شکایت از زمین و زمان

فرهاد مجیدی از زمین و زمان شکایت می کند. از مدیران قبلی و مدیران فعلی گرفته تا دلالان و اطرافیان و دشمنان فرضی و نه فرضی. او همیشه از آنها شکایت می کند و مدام فرضیه های جدیدی را مطرح می کند. او با ادبیات به شدت انتقاد می کند و همیشه چیزهایی می گوید که تازگی ندارد.

فرهاد دستکاری کننده نیست. استراتژی زمزمه ای او اما تا به امروز برای استقلال مفید نبوده و برعکس او را درگیر کرده است.

آسیاب قبلی با شماره هفت در جایی اشتباه کرد. جایی که به این نتیجه رسید که اگر می خواهد قهرمان شود و اگر می خواهد زبان قرمز و شجاع در زمین همیشه مملو از خشم فوتبال ایران باشد ، باید همه را دشمن خود بداند. او دائماً باید از “دستهای پشت پرده” صحبت می کرد و اصلاً نمی دانست که امیر قلعهوانی سالها پیش از “دستهای پشت پرده” بهانه کرده بود و در نهایت به جایی نرسید.

مجیدی دقیقاً همان جایی است که همیشه آرزو داشت ، نیمکت استقلال. اما در حال حاضر ، با وجود اینکه مدت هاست این بیماری را دارد ، اما به ضرر موقعیت خود عمل می کند.

16 برابر افراط گرایی

هر مصاحبه انتقادی را نمی توان تندرو نامید ، اما حداقل 16 مصاحبه با فرهاد مجیدی در یک سال و نیم گذشته که وی در آن موضوعات مختلف را مورد انتقاد قرار داده است ، یافت می شود. 16 مصاحبه یعنی 16 برابر تنش و درگیری و ایجاد تفاوت های جدید. این 16 مصاحبه به این معنی است که فرهاد مجیدی تنها است و حداقل در سری استقلال ، هیچکس به طور کامل پشت سر او نیست.

باز هم دشمنان فرضی

به گفته فرهاد مجید ، همه دشمن استقلال هستند. مدیرعامل سابق و مدیرعامل فعلی ، برخی بازیکنان سابق و فعلی ، افراد اطراف باشگاه ، برخی از شرکت ها و برخی خبرنگاران ، حتی عوامل داخلی و خارجی. تصور دشمنی که فرهاد مجیدی تا کنون به خوبی انجام داده بسیار سخت است! تجربیات قبلی دیگر مربیان در زمینه ایجاد دشمن و تصور دشمن فرضی معمولاً خوب به پایان نمی رسید. البته در برخی موارد ، فرهاد مجیدی قطعاً درست می گوید ، اما هنوز هم باید کمی خویشتن دار باشد ».

دکمه بازگشت به بالا