از نگاه حل مسئله‌ دانشگاه آزاد تا لزوم تعامل پژوهشگران با صنعت

لاله ملکونیا مدیرکل دانشگاه، صنعت و جامعه دانشگاه آزاد اسلامی و سید حسن هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی از بخش های مختلف کارخانه محله بیرجند بازدید و با سیدرضا شمس آبادی مدیرعامل این کارخانه دیدار و گفتگو کردند. مسئولین و متخصصان این شرکت تولید کننده بزرگ دیدار و گفتگو کردند.


بیشتر بخوانید:

تعامل پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی و اداره کل صنعت خراسان جنوبی

نقش مسئولان پژوهشی در تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت


هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی در این جلسه اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی دارای ظرفیت، امکانات و قابلیت های قابل توجهی است که در خدمت صنعت و توسعه استان است.

مدیرکل دانشگاه، صنعت و مراکز جامعه دانشگاه آزاد اسلامی همچنین تصریح کرد: با نگاه مثبت دکتر طهرانچی گام های موثری در جهت حرکت به سمت کارآفرینی و حل مسئله برداشته شده است و این فرصت ارزشمندی برای جوانان است. مردم به دنبال آموزش فن آوری و مهارت باشند.”

ملکونیا با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی زمینه را به گونه ای فراهم کرده است که بتواند بیشتر در خدمت صنعت باشد، ادامه داد: دانشگاه و صنعت آنها تا به حال نتوانسته بودند به یک نقطه مشترک و زبان مشترک برسند و یکدیگر را درک کنند.

از منظر حل مشکل دانشگاه آزاد تا نیاز پژوهشگران به تعامل با صنعت

وی یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی به جزیره ای تبدیل شده و به یک شبکه آزمایشگاهی جامع، قوی و یکپارچه تبدیل شده است و این ظرفیت گسترده، تجهیزات و تجهیزات آزمایشگاهی ساختاری در هیچ یک از دانشگاه های کشور به اندازه دانشگاه آزاد اسلامی موجود نیست. “

مدیرکل دانشگاه آزاد اسلامی، صنعت و مراکز جامعه دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی می تواند در زمینه های مختلف به شرکت کویر تایر کمک کند، خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با ظرفیت 400 واحد دانشگاهی و 22 هزار هیئت علمی. اعضا از اساتید برتر هستند و در کنار صنعت کشور 11000 مرکز خدمات آزمایشگاهی و 170 مرکز تحقیقاتی وجود دارد.

مدیر کارخانه کویرتایر همچنین با ابراز خرسندی از رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی به صنعت خاطرنشان کرد: شرکت کویرتایر هر ساله نیازهای پژوهشی و فناوری خود را به صورت فراخوان اعلام می کند.

شمس آبادی بیان کرد: با برنامه ریزی و رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی اعتماد صنعت جلب می شود.

وی تصریح کرد: شرکت کویرتایر می تواند از اساتید و پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی در سه حوزه تشخیص مواد اولیه، تست قطعات مکانیکی، فرآوری فرآیند و ساخت استفاده کند.

انتهای پیام/4078/4062/

دکمه بازگشت به بالا