اروپا با زمان بازی کرد/ تحریم‌های طرف‌ مقابل بی‌پاسخ نمی‌ماند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

این پست از سایت بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.mehrnews.com ” در مورد مقاله ” اروپا با زمان بازی کرد/ تحریم‌های طرف‌ مقابل بی‌پاسخ نمی‌ماند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

حسین امیرعبداللهیان |حوزه

به گزارش خبرگزاری آنلاین، حسین امیرعبداللهیان پس از پایان اجلاس مجاهدان در غربت و در جمع خبرنگاران در مورد بیانیه اروپایی‌ها درباره تداوم تحریم‌های تسلیحاتی ایران، گفت: مسیر همکاری‌های ایران با آژانس به خوبی پیش می‌رود و ما با دبیرکل این نهاد ارتباط نزدیکی داریم و مسئولان سازمان انرژی اتمی ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی در ماه‌های گذشته پیشرفت‌های خوبی در حوزه همکاری‌های دو طرف داشته‌اند.

وزیر امور خارجه افزود: متأسفانه سه کشور اروپایی در پی این هستند که با اعمال فشارهای کاذب، فرار به جلو کنند. قرار بود زمانی که ترامپ از برجام خارج شد اروپایی‌های بر تعهد خود باقی بمانند اما آنها با زمان بازی کردند و آن را عاملی قرار دادند تا یک گام هم به سوی تعهدات خود بر ندارند.

امیرعبداللهیان با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران متعهدترین و پایبندترین طرف به تعهدات خود بود، تصریح کرد: برمبنای متن برجام، هر مقدار که طرف‌های مقابل کارشکنی کنند و از تعهدات خود فاصله گیرند ایران هم در چارچوب برجام اقدامات خود را انجام خواهد داد.

وزیر امور خارجه با اشاره به قرار گرفتن نام برخی افراد در لیست تحریم‌ها گفت: نام برخی از افرادی که در این فهرست است، چند سال پیش فوت کرده‌اند قرار گرفتن نام آنها شبیه یک شوخی است و خودشان هم از این بازی مسخره خسته شده‌اند و به چنین بازی‌هایی روی آوردند اما ما اقدامات طرف‌های مقابل را بدون پاسخ نمی‌گذاریم. آنها نمی‌تواننددرخواست مذاکره به ایران ارائه دهند و از طرف دیگر با تکرار و ادامه سیاست‌های نادرست، فشارها را بر ایران افزایش دهند.

امیرعبداللهیان با تاکید بر اینکه تحریم‌های تکراری و بی‌اثر هیچ تأثیری روی اراده و اهتمام جمهوری اسلامی ندارد، گفت: این تحریم‌ها نشان می‌دهد که آمریکا دست از زیاده‌خواهی خود برنمی‌دارد.

دکمه بازگشت به بالا