اختصاص 600 اتوبوس برای انتقال زائران ایرانی به مشاعر مقدسه

این پست از سایت سایت اطلاع رسانی بیگ نیوز برگرفته از سایت ” ana.ir ” در مورد مقاله ” اختصاص 600 اتوبوس برای انتقال زائران ایرانی به مشاعر مقدسه ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

اختصاص 600 اتوبوس برای انتقال زائران ایرانی به مشاعر مقدسه

مسئول حمل و نقل و تردد بین شهری در مکه از اختصاص 600 دستگاه اتوبوس برای انتقال زائران ایرانی بیت الله الحرام به مشاعر مقدسه خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، اکبر رضایی با اعلام این خبر گفت: یکی از مهم ترین موضوعات در فرآیند اجرایی عملیات حج، نقل ترددی است که وظیفه انتقال زائران به مشاعر مقدسه و انتقال مجدد آن ها به مکه مکرمه را برعهده دارد.

وی افزود: برای ایران و چندین کشور نظام ترددی به جای نظام واحد پیش بینی شده و این یک خدمت شایسته است، به طوری که مسیر کاملا معین و تعریف شده است و زائران در کمترین زمان ممکن و بدون ترافیک و ازدحام و با هماهنگی پلیس راهنمایی به مشاعر مقدسه منتقل می شوند.

رضایی گفت: فرآیند انتقال زائران به مشاعر مقدسه از صبح روز هشتم ذی الحجه(یوم الترویه) با انتقال زائران اهل سنت آغاز می شود که این گروه از زائران ابتدا به منا منتقل می شوند و مرحله بعد انتقال زائران کشورمان(شیعیان) از مکه به عرفات است که از ساعت یک بعدازظهر با راهنمایان مجرب و آموزش دیده که در هر اتوبوس مستقر می شوند، آغاز خواهد شد.

مسئول حمل و نقل و تردد بین شهری از زائران خواست که با مدیران کاروان ها و مجموعه ها نهایت همکاری را داشته باشند که این مرحله در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود، چون زائران نهایتا باید تا 11 شب از مکه خارج شوند.

اکبر رضایی با اشاره به این که 600 دستگاه اتوبوس برای انتقال زائران از مکه به عرفات در نظر گرفته شده است، گفت: در پی اتمام عملیات انتقال زائران از مکه به عرفات، انتقال آن دسته از زائرانی که وقوف اضطراری دارند بعد از مغرب شرعی روز عرفه از عرفات به منا آغاز خواهد شد  که پیش بینی می شود ساعت 10 شب به پایان برسد و همپنین مرحله وقوف اختیاری ویژه آقایان در مزدلفه(مشعرالحرام) نیز انجام خواهد شد.

وی در پایان گفت: بازگشت زائران به مکه مکرمه بعد از آن که رمی جمرات خود را انجام دادند با خدمات نقل ترددی بعد از اذان ظهر روز 12 ذی الحجه آغاز خواهد شدو برخی از حجاج هم پیاده روی را برای بازگشت خود از منا به مکه انتخاب می کنند.

دکمه بازگشت به بالا