احداث ۲ سوله مدیریت بحران و افتتاح ایستگاه گردشگری در اراضی عباس آباد

این پست از سایت بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.isna.ir ” در مورد مقاله ” احداث ۲ سوله مدیریت بحران و افتتاح ایستگاه گردشگری در اراضی عباس آباد ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

محرم |مدیریت بحران

مدیرعامل شرکت نوسازی اراضی عباس‌آباد از ورود این مجموعه به فضای جدی فناوری‌های نوین در کشور با بهره‌برداری از خانه موسیقی تأکید کرد و گفت: امیدواریم با حمایت مدیریت شهری گام‌های جدی‌تری در ارائه خدمات نوین به مردم برداریم.

به گزارش بیگ نیوز، سید محمدحسین حجازی در نشست خبری امروز چهارشنبه در تشریح پروژه‌ها و اقدامات انجام شده در مجموعه اراضی عباس‌آباد گفت: امروز اصحاب رسانه از سه پروژه جدی اراضی عباس‌آباد بازدید کردند. در شهرداری تهران تاکید بر پاکیزگی و فرق جدی میان مناطق شهرداری و مجموعه اراضی عباس‌آباد همیشه مطرح بوده است به شکلی که در اسناد بالادستی اراضی عباس‌آباد دارای طرح‌های ملی و پخته‌ای است که برای آینده شهر اثر مثبتی را به همراه دارد. در حقیقت برنامه‌های اثرگذار مثبتی برای شهروندان در این اسناد تبیین شده و برنامه ‌ریزی برای اجرای پروژه‌های عمرانی، فرهنگی و فضای سبز در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت نوسازی اراضی عباس‌آباد ادامه داد: برهمین اساس این مجموعه تفاوت‌های خاصی با مناطق شهرداری تهران دارد. امیدواریم با کمک اصحاب رسانه خدمات هرچه بهتری برای شهروندان در این مجموعه ارائه کنیم. دو پروژه پارکینگ طبقاتی فرهنگ که مراحل ساخت آن به سرعت در حال سپری شدن است و به لحاظ بودجه‌ای دو سوم پروژه‌های شهر تهران را در بر می‌گیرد و همچنین خانه موسیقی که فاز نخست آن تا سه ماهه اول سال به بهره‌برداری می‌رسد، از پروژه‌های جدید اراضی عباس‌آباد به شمار می‌رود.

حجازی ادامه داد: تصمیمات و اقدامات اخیر مجموعه اراضی عباس‌آباد با حمایت شهردار تهران در جهت تحقق ارتقاء سطح کیفی این مجموعه برداشته شده است. در حقیقت نگاه در مجموعه اراضی عباس‌آباد به ارائه خدمات بهتر و بهره‌برداری از پروژه‌های جدی تبدیل شده است. برهمین اساس چندین مجموعه قابل افتتاح را در دستور کار داریم که در ابعاد ملی و بین‌المللی به آن پرداخته می‌شود.

 گردشگری یکپارچه در اراضی عباس آباد

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تأکید بر ارائه خدمات مناسب به شهروندان در مجموعه گردشگری اراضی عباس‌آباد در اشل‌های ملی و بین‌المللی، تصریح کرد: در حوزه سرمایه‌ گذاری و گردشگری در یک ماه آینده خدمات خوبی برای ارائه به شهروندان افزوده خواهد شد. در حقیقت برای تحقق گردشگری یکپارچه به عنوان مجموعه واحدی در شهر تهران اراضی عباس آباد نقش جدی‌ را ایفا خواهد کرد. زیرساخت‌های اراضی عباس‌آباد فرهنگی است که در این حوزه اقدامات خوبی انجام شده، اما امیدواریم در حوزه اقتصاد گردشگری نیز قدم‌های بزرگی برداریم.

به گفته حجازی، با توجه به تأکید شهردار تهران و همچنین تفاهم انجام شده با معاونت علمی ریاست جمهوری، اراضی عباس‌آباد در دوره جدید به عنوان کانون نوآوری و فناوری تبدیل خواهد شد. این در شرایطی است که فضای جدی کشور که موضوع فناوری را دنبال می‌کند اراضی عباس‌آباد با افتتاح خانه خلاق به این عرصه وارد شده است. امیدواریم با حمایت مدیریت شهری قدم‌های جدی برای ارائه خدمات به مردم برداریم.

وی در تشریح پروژه‌هایی که در مجموعه اراضی عباس‌آباد ظرف سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد، تصریح کرد: دو پروژه جدی اواخر ماه آینده به مراحل نهایی می‌رسد که یکی از آنها مجموعه رواق است که مجموعه‌ای فرهنگی – تجاری، گردشگری محسوب می‌شود. صنایع خلاق ایرانی که حاصل تاکیدات در حوزه تولید محصولات فاخر است مجموعه‌ای است که بیش از ۷۰۰۰ مترمربع مساحت دارد و به زودی به بهره‌برداری می‌رسد. همچنین اهتمام ما برای خانه موسیقی نیز به گونه‌ای است که تا اواخر سال جاری به اتمام برسد.

مدیرعامل شرکت نوسازی اراضی عباس‌آباد درباره اقدامات این مجموعه در حوزه عفاف و حجاب نیز گفت: جلسات متعددی در این حوزه با حضور کارشناسان و اساتید ذیربط برگزار شده است و اقدامات خوبی نیز صورت گرفته اما خوشبختانه اراضی عباس‌آباد با تمهیداتی که در حوزه فرهنگی و از سویی دیگر حوزه امنیتی داشته، شاهد کمترین مواجهه با موضوع بی‌حجابی در مجموعه هستیم. در حقیقت تمهیدات به گونه‌ای اتخاذ شده که برنامه ‌ریزی برای بروز کمترین آسیب در این حوزه باشد. از ابتدای محرم تا آخر صفر در نامه دورهمی خانوادگی با نگاه و بستر فضای تعزیه خوانی که حدود سه ساعت پس از نماز مغرب و عشا در روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار می‌شود، در راستای تاکید بر فضای خانوادگی مجموعه اراضی عباس‌آباد بوده است.

حجازی با تاکید بر این‌که در موضوع عفاف و حجاب در مجموعه اراضی عباس‌آباد کمترین آسیب را داریم، تصریح کرد: در اراضی عباس‌آباد فضای خانوادگی حاکم است و برنامه‌ها نیز تحت پوشش این فضا جلو می‌رود. شاید به همین دلیل از بسیاری از آسیب‌ها دراین حوزه اراضی عباس‌آباد مصون مانده است.

وی در خصوص احداث سوله مدیریت بحران در این مجموعه گفت: دو مکان در اراضی عباس‌آباد برای مدیریت بحران در نظر گرفته شده که یکی بر روی پل همت در مجاورت گنبد مینا و محل دیگر در پارک سوار بیهقی است که می‌تواند به عنوان یک پایگاه جدید مدیریت بحران در نظر گرفته شود و امیدواریم تا دو ماه آینده این مبحث به نتیجه برسد.

حجازی ادامه داد: یکی از اقداماتی که پس از تحریم‌ها مورد توجه قرار گرفت گردشگری داخلی است که یکی از مکان‌هایی که در این مسیر گام برداشته اراضی عباس‌آباد است به زودی ایستگاه گردشگری افتتاح می‌شود که در حقیقت به عنوان ایستگاه هدایای گردشگری کار خود را انجام می‌دهد.

مدیرعامل شرکت نوسازی اراضی عباس‌آباد در ارتباط با خانه موسیقی با تاکید بر این‌که اراضی عباس‌آباد پیوست‌های تعیین شده در سطح ملی و بین‌المللی دارد، اظهار کرد: خانه موسیقی در حقیقت با هدف کابل سازی در حوزه موسیقی در سطح ملی و بزرگ کار خود را آغاز می‌کند و در این راستا با مراکز و حوزه‌های تخصصی این حوزه که نقش‌آفرینی جدی دارند، همکاری‌های هم‌افزا و پیوسته‌ای خواهد داشت.

ادامه دارد…

گروه تحریریه اجتماعی

پژوهشگر مسائل اجتماعی با تمرکز بر تحولات سیاسی و نقش آن در جامعه. مقالات کوتاه و تحلیلی درباره مسائل سیاسی فعلی.
دکمه بازگشت به بالا