اجرای طرح آبیاری هوشمند در ۲۷ مزرعه کشور

این پست از سایت بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.isna.ir ” در مورد مقاله ” اجرای طرح آبیاری هوشمند در ۲۷ مزرعه کشور ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

قانون |قزوین

بیگ نیوز/قزوین معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: طرح آبیاری هوشمند با هدف ورود علم به بخش کشاورزی و افزایش بهره‌وری در ۲۷ مزرعه کشور درحال اجرایی شدن است.

صفدر نیازی شهرکی عصر یکشنبه ۲۲ مرداد در شورای هماهنگی آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اظهار کرد: خوشبختانه شرکت‌های دانش‌بنیان برای آبیاری هوشمند کارهای بسیار خوبی انجام داده‌اند و باید مورد حمایت قرار گیرند.

وی بیان کرد: در آبیاری هوشمند گیاهان براساس نیاز موجود، اقلیم و نوع گیاهان از منابع آبی استفاده می‌کنند و براساس آن بهره‌وری افزایش پیدا می‌کند.

این مسئول ادامه داد: امروز واحدهای آب و خاک باید در کنار واحدهای به‌نژادی و به‌زراعی کنار یکدیگر بیایند تا بتوانیم بهره‌وری تولید را افزایش دهیم.

وی با اشاره به لزوم حفظ امنیت غذایی، تصریح کرد: طرح آبیاری هوشمند با هدف ورود علم به بخش کشاورزی و افزایش بهره‌وری در ۲۷ مزرعه کشور درحال اجرایی شدن است.

نیازی شهرکی بر جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی تأکید کرد و گفت: برای جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی نیازمند یک اقدام فقهی هستیم تا نسبت به قانون ارث تصمیمات تازه‌ای اتخاذ شود.

وی با بیان اینکه با ۳/۵ درصد سرمایه‌گذاری در حوزه کشاورزی نمی‌توان ۱۲ درصد تولید ناخالص ملی داشت، گفت: وقتی بارش نسبت به سال قبل کاهش داشته و چالش‌های ما هرساله بیشتر می‌شود، باید چاره‌اندیشی کرد، واقعیت این است که هر سال با کمبود منابع آبی روبه‌رو هستیم و این نیازمند تدابیر علمی و ابتکار فنی است.

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه همه باید خودمان را عضو یک کشتی بدانیم، خاطرنشان کرد: اگر جهاد کشاورزی کوتاهی کند یا کشاورز یا مدیر، در نهایت این نظام و انقلاب است که آسیب می‌بیند.

انتهای پیام 

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.
دکمه بازگشت به بالا