آمریکا رهبر جهانی داعش را در سومالی هدف گرفت

این پست از سایت خبرگذاری بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.khabaronline.ir ” در مورد مقاله ” آمریکا رهبر جهانی داعش را در سومالی هدف گرفت ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

به گزارش بیگ نیوز از بیگ نیوز، رسانه آمریکایی گزارش داد ایالات متحده در ماه میلادی گذشته رهبر جهانی داعش را در سومالی هدف گرفته، اما نمی‌تواند کشته‌شدن او در این حمله را تأیید کند.

به گزارش ان‌بی‌سی، دولت آمریکا «عبدالقادر مؤمن» را به‌عنوان سرکرده داعش در سومالی معرفی می‌کند، اما دو مقام آمریکایی به این شبکه خبری گفتند که در سال میلادی گذشته این مقام داعش به رهبر جهانی این گروه تروریستی بدل شده است.

ستاد فرماندهی نیروهای آمریکا در آفریقا در ۳۱ مه در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک حمله هوایی علیه اعضای داعش در جنوب شرقی سومالی انجام داده و سه نظامی داعش را به هلاکت رسانده است. در این بیانیه به هویت افرادی که کشته شده‌اند، اشاره‌ای نشده است.

حال سه مقام آمریکایی به ان‌بی‌سی گفته‌اند که عبدالقادر مؤمن هدف اصلی این عملیات بوده است، اما مشخص نیست که آیا به هلاکت رسیده یا جان سالم به در برده است.

یک مقام ارشد دیگر آمریکایی هم تایید کرد که ایالات متحده یک مقام ارشد داعش در سومالی را در یک حمله هوایی هدف گرفته، اما از اعلام هویت این فرد خودداری کرد و گفت واشنگتن هنوز در حال بررسی نتیجه حمله است.

آمریکا رهبر جهانی داعش را در سومالی هدف گرفت
عبدالقادر مؤمن
دکمه بازگشت به بالا