آمادگی بنیاد مستضعفان برای اختصاص زمین به مسکن محرومان

بیگ نیوز / خوزستان رئیس بنیاد مستضعفان اعلام می کند که این بنیاد برای کمک به دولت در ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال آماده است و می گوید: “ما آماده هستیم به بنیاد مستضعفان برای ساخت مسکن برای مستضعفان جایزه دهیم و قدردانی ذاتی را در نظر نخواهیم گرفت. بابا

سید پرویز فتاح در حاشیه افتتاح سومین خط تولید کارخانه دوده دزفول که امروز (13 شهریور) برگزار شد ، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این پروژه سومین خط تولید دوده سخت در کارخانه دوده صنعتی دزفول است. خطوط یک و دو در سالهای 1991 و 1992 افتتاح شد و 100٪ وارداتی بود ، اما امروز خط مدرنتر و پیشرفته تری افتتاح شده است و 75٪ آنها ایرانی و تولید محلی است.

به گزارش بیگ نیوز ، وی افزود: 25 درصد از خط تولید سوم کارخانه دوده دزفول وارداتی است اما همکاران گفتند با تلاش هایی که مورد استفاده قرار می گیرد ، خط چهارم کارخانه دوده دزفول کاملاً ایرانی خواهد بود.

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: “دوده یک ماده صنعتی استراتژیک بسیار مهم برای هر کشوری است.” با افتتاح سومین خط تولید دوده این کارخانه ، سالانه 20000 تن ظرفیت تولید دوده اضافه می شود.

وی گفت: سال گذشته 60 درصد از تولید 41 هزار تن دوده سخت و نرم از کارخانه دزفول صادر و 40 درصد آن برای مصارف داخلی مصرف شد. قیمت دوده در جهان نسبت به سال گذشته تقریبا دو برابر شده است و حداقل 19 کشور منطقه و جهان می خواهند از ما دوده بخرند.

فتاح افزود: اولویت تامین دوده تامین نیاز داخلی است تا بنگاه هایی مانند لاستیک سازی و تایر با مشکل روبرو نشوند و پس از تامین نیاز داخلی ، مازاد را صادر کنیم. سال گذشته حدود 12.5 میلیون دلار از این کارخانه صادر شد و به نصف ارز تبدیل شد.

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: همزمان این بنیاد در حال ساخت بیمارستان جدید آیت الله طالقانی در آبادان با سرمایه گذاری 300 میلیارد تومان است که در ماه های آینده به بهره برداری می رسد. بنیاد مستضعفان مفتخر است که خادم مردم خوزستان است و در بحث های زیادی در استان فعال است.

وی گفت که شعار دولت آقای رئیسی برای ساخت یک میلیون خانه در سال ، می افزاید: “ما با این شعار آقای رئیسی هماهنگی کامل خواهیم داشت و آمادگی داریم زمین بنیاد را به مستضعفان برای تأمین مسکن نیازمندان و ارزش ذاتی زمین. “ما نیز به آن توجه زیادی نخواهیم کرد.

فتاح افزود: بر اساس قانون بودجه و تبصره 18 ، 2 هزار میلیارد تومان برای اشتغال مستضعفان در نظر گرفته شده است و بنیاد مستضعفان نیز همین میزان سرمایه را برای اشتغال مستضعفان در نظر گرفته است. در مجموع 4000 میلیارد تومان. این اعتبارات در قالب وام ، وام کاری و وام های خرد به افراد اختصاص می یابد تا به مشاغل کوچک و خانگی در مناطق محروم کمک کند.

انتهای پیام

بیگ نیوز

رسانه خبری بیگ نیوز لاقمند در زمینه اخبار فرهنگی،پزشکی و اجتماعی با بهرمندی از پایگاه های روز ایران و جهان می باشد.
دکمه بازگشت به بالا