آقای ستاره خداحافظ ولی …

او یکبار برای همیشه به برخی بازیکنان گفت: “از همه تلاش شما متشکرم.” آن زمان سرگرم کننده بود و ما درک می کنیم که نمی توان در برابر وسوسه میلیاردها ایستادگی کرد. “سلام و خدا به شما برکت دهد.”

به گزارش بیگ نیوز ، احسان محمدی ، روزنامه نگار ، در عصر ایران او نوشت: “در فوتبال ما اصطلاحی به نام” بازیکن-هوادار “داریم. اینها افرادی هستند که “بازیکن” را بیشتر از “تیم” دوست دارند. بازیکن محبوب تبدیل به یک بت می شود که در هر کجا که می رود ، با توجه به حق تحت هر شرایطی ، به شدت در برابر اشتباهات خود ، نیاز به توهین به دیگران دفاع می شود و به خاطر او آنها حتی می توانند تیم مورد علاقه خود را تغییر دهند. مخصوصا در مورد بازیکنان خارجی. به عنوان مثال ، به محض خروج لیونل مسی از بارسلونا به مقصد پاری سن ژرمن ، چند میلیون نفر به اینستاگرام باشگاه فرانسوی اضافه شدند ، همین اتفاق بعد از پیوستن رونالدو به یوونتوس رخ داد و …

“بازیکنان طرفدار” فیلم ها و کلیپ های حماسی برای ستاره های خود در فضای مجازی می سازند ، صفحات طرفداران ایجاد می کنند و با دیگران به صورت نظامی مبارزه می کنند. گاهی اوقات حتی ستاره ها از عکس های یادگاری و “دوست داشتن” گرفته تا اهدای پیراهن و احتمالاً جلسات خصوصی و غیره به آنها سر می زنند. با افزایش این صفحات هوادار ، حتی روی باشگاه ، مربی ، مدیران ، سایر بازیکنان و هواداران تأثیر می گذارد. ارتشی از فرمان های مطیع که حتی گاهی اوقات این توهم را به ستاره می دهند که “همیشه راست می گوید”.

احمد نوراللهی هافبک بسیار خوبی است. من بارها در ستایش کیفیت آن نوشته ام. او مفید و م playsثر بازی می کند و عموماً در طول این سالها رفتار متواضعانه ای داشته است. امسال او گفت که بهترین معاملات را دارد ، اما می ماند. اکنون ، ناگهان ، پس از پیوستن به الشباب الاهلی در امارات ، پست بزرگی را در اینستاگرام ارسال کرد و تا حدی نوشت: “آنطور که می خواستم به دست نیامد. من برای گرفتن این تصمیم دشوار بسیار زحمت کشیدم ، بسیار مردد بودم و البته بسیار ، بسیار منتظر ماندم. منتظر دیدن نشانه ای هستم که می خواهم به آن پاسخ مثبت دهم ، اما هرگز ظاهر نشد. “شواهدی از حضور مکرر مدیر برنامه من در باشگاه و انتظار برای پایان مذاکرات که هرگز به پایان نرسید.”

او نوشت که مدیران معمولاً بازیکنان را جلوی هواداران قرار می دهند و ….

باشگاه در پاسخ می نویسد: ‘نوراللهی چند روز پیش به تنهایی به دفتر باشگاه آمد و با جعفر سمیعی مذاکره کرد. او تقریباً سه بار در فصل قبل به دنبال قرارداد خود بود و باشگاه با پیشنهاد و خواسته های این بازیکن موافقت کرد. در همان زمان ، او به مدیر اجرایی و رئیس هیئت مدیره قول داد که شنبه 14 آگوست به باشگاه بیاید و قرارداد خود را تمدید کند. حتی امروز (سه شنبه 26 مرداد) مدیر برنامه های نوراللهی به باشگاه آمد تا آخرین مراحل را برای تمدید قرارداد انجام دهد. “پاسخ به همه خواسته های نوراللهی مثبت بوده است و ما منتظر حضور او در دفتر پرسپولیس بودیم اما ناگهان با پست خداحافظی وی روبرو می شویم و …”

رویارویی بیهوده و مضر بین باشگاه و بازیکن. بازیکن فکر می کند “رانندگان” قصد رفتن دارند و باید به نوعی دل هواداران را جلب کند و کور نشود و رانندگان برای دفاع از عملکرد خود هیچ تعریف و تمجیدی ندارند. هیچکس در علاقه کاپیتان سابق به پیراهن پرسپولیس تردید ندارد و او یکی از چهره های کلیدی قهرمانی سری پرسپولیس بود ، اما حالا به جای خداحافظی محترمانه ، دو طرف یکدیگر را به دروغ متهم می کنند.

طرفداران می دانند که در عصر پول ، دیگر نمی توان انتظار داشت بازیکنان تنها به دلیل عشق و تعصب بمانند و به چند میلیارد تومان نه بگویند. این محصول از کشورهای عربی است که انتقادی و سازگار هستند. به همین دلیل ، از بازیکنان انتظار می رود به جای این رفتار ، که بیشتر با “طرفداران بازیکن” همدردی می کند ، صریح و صادقانه بگویند که آنها به دلیل پیشنهاد بهتر تیم را ترک کرده اند و در نتیجه ایجاد حاشیه برای باشگاه. پس از رفتن بازیکنی هیچ باشگاهی منحل نشد. حتی اگر بازیکن مارادونا ، زیدان ، رونالدو یا مسی باشد.

تقریباً هر سال در دو باشگاه بزرگ استقلال و پرسپولیس اتفاق می افتد. حاشیه ای اما بی فایده است. آیا داستان شجاع خلیل زاده را به خاطر دارید که می گفت به عشق پرسپولیس قرارداد 6 ساله امضا می کند و می رود؟ اما چند ماه بعد ، او تیم را پس از بازی سرنوشت ساز نهایی تنها گذاشت و رفت! خیلی از بازیکنان استقلال هم همین کار را کردند و رفتند. این بازار تا زمانی که طرفداران فوتبال بالغ شوند و تحت تأثیر این رفتار قرار نگیرند دارای بازار مشتری است. او یکبار برای همیشه به بازیکنان گفت: “از همه تلاش شما متشکرم.” آن زمان سرگرم کننده بود و ما درک می کنیم که نمی توان در برابر وسوسه میلیاردها ایستادگی کرد. “سلام و خدا به شما برکت دهد.”

انتهای پیام

بیگ نیوز

رسانه خبری بیگ نیوز لاقمند در زمینه اخبار فرهنگی،پزشکی و اجتماعی با بهرمندی از پایگاه های روز ایران و جهان می باشد.
دکمه بازگشت به بالا