اقتصادی

آغوش باز انجمن‌ نانوبیوتکنولوژی برای جذب کارآفرینان/ تشکیل دانش‌بنیان از دل انجمن‌ها

گروه استانهای انگیں انا; انجمن های علمی دانشگاه آزاد اسلامی چند سالی است که زیر نظر باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاهی در هر واحد دانشگاهی فعالیت می کنند و فعالیت های آنها هر ساله رتبه بندی و اعلام می شود.

انجمن های علمی دانشجویی متشکل از دانشجویان فعال، با انگیزه و با پتانسیل بالا هستند که با تجمع و تمرکز دانشجویان را به فعالیت های پژوهشی و علمی علاقه مند می کنند. بیشتر این ظرفیت ها در ابتدا بالقوه است و اگر دانشگاه ها بستر مناسبی را برای فعالیت انجمن ها فراهم کنند. تحقق این ظرفیت ها دور از دسترس نخواهد بود. لذا دانشگاه باید برای ارتقای روحیه علمی، توانمندسازی و ایجاد انگیزه در بین دانشجویان اقدام به فعال سازی و حمایت از انجمن های دانشجویی دانشگاهی نماید.

انجمن علمی دایویی نانوبیوتکنولوگی دانشگاه آزاد اسلامی شهرقدس در آخرین رتبه بندی دفتر مرکزی باشگاه پژوهشی جوانان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی با امتیاز 120 و 32 فعالیت در گروه + الف قرار گرفت.


بیشتر بخوانید:

تقویت انجمن های علمی با حمایت مستمر دانشجویان پژوهشگر

وقتی انجمن های علمی انگیزه تحصیلی دانش آموزان را افزایش دهند

از رتبه کسب و کار در استارت آپ ها تا تولید محصولات فناورانه

کارنامه‌ بربار دانشجویان هنر و معماری


خبرنگار خبرگزاری آنا در شماره 82 از پرونده «دانش های نو با انجمن های علمی» درباره مأموریت ها، اهداف، برنامه ها، دستورالعمل ها و دستاوردهای انجمن دانشگاه نانوبیوتکنولوژی نانو بیوتکنولوژی و دبیر این انجمن صحبت کرد.

وی با بیان اینکه انجمن علمی دانشجویی نانوبیوتکنولوژی در اوایل دهه 1400 با همت جمعی از دانشجویان و زهرا خلج مشاور معلم راه اندازی شد، گفت: با تلاش دانشجویان علاقه مند، انجمن هم اکنون 15 عضو در هیئت مدیره دارد. مدیران و 400 عضو عادی.

جایگاه و وظایف انجمن های علمی در دانشگاه ها

وی جایگاه و وظایف انجمن های علمی در دانشگاه ها را برشمرد و تصریح کرد: انجمن ها رویکردهای متفاوتی دارند و می توانند در همه زمینه های علمی، پژوهشی و فرهنگی اثرگذار باشند؛ در این راستا، انجمن های علمی، فرهنگی، علمی و پژوهشی با رویکردهای متفاوتی مواجه هستند. اما مهمترین اصل برای یک انجمن، شناسایی و ایجاد نیازهای واقعی دانشجویان در رشته مرتبط با انجمن است.

دبیر انجمن علمی دانشجویان نانوبیوتکنولوژی دانشگاه آزاد اسلامی شهرقدس تصریح کرد: ریشه یابی نیازها، توجه به نیازهای جامعه صنعتی مدرن و جستجوی راه حل های علمی با استفاده از ظرفیت های دانشجویی و معلمی منجر به ارتقای سطح انجمن و در دسترس بودن فعالیت های بهتر و مفیدتر

وی در پاسخ به این سوال که نقش انجمن های علمی به عنوان هسته های تخصصی در پیشرفت علمی و توسعه علم و دانش به ویژه دانش جدید چیست؟ گفت: با شناسایی دانش آموزان و علاقه مندان می توان آنها را در این زمینه فعال کرد و در قالب مسابقات و استارتاپ ها استعدادهای آنها را محک زد.

وی تصریح کرد: فضای صمیمی موجود در انجمن ها به کشف آسانتر استعدادها کمک می کند و پس از شناسایی استعدادها با برگزاری کارگاه ها، سمینارها و فرصت سازی به رشد و شکوفایی استعدادها در زمینه های مختلف کمک می کنیم.

دبیر انجمن علمی دانشجویان نانوبیوتکنولوژی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس در ادامه توضیح داد: با کمک انجمن های علمی که در واقع تشکل های دانشجویی هستند، می توان با ایجاد ارتباط و ارتباط دانشجویان با یکدیگر، تیم های پژوهشی و کارآفرینی قوی را در ساختاری ساده و صمیمی ایجاد کرد. ایجاد هسته های فناوری و شرکت های دانش بنیان، باعث رشد افراد، گروه های دانشگاهی و باشگاهی و جوانان شد.

حمایت دانشگاه از انجمن های دانشجویی دانشگاهی را چگونه ارزیابی می کنید؟ چنین پاسخ داد: انجمن ها با چالش های متعددی روبرو هستند و اعضای هیئت مدیره و دانشجویان باید راه حل های ساده تری برای این مشکلات بیابند.

تفسیر آخرین فعالیت های انجمن علمی نانو بیوتکنولوژی

و در پاسخ به سوال دیگری که چگونه می توان انجمن های علمی را برای موفقیت در پیشرفت علم تقویت کرد؟ عنوان شد: اکنون امکانات و فرصت های مناسبی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس اعم از فضاهای اختصاصی اداری، امکانات آزمایشگاهی، تعامل سازنده و… با معلمان فراهم است که در صورت تداوم زمینه ساز شکل گیری خواهد بود. هسته های صنعتی و شرکت های دانش بنیان در سال های آینده امکان تشکل های علمی را فراهم می کند.

Agus baz Angumen‌ nanobiotknologi bray эtogo properlenien/ تمیز کردن داده‌های AZ برای آنگومن

دبیر انجمن علمی دانشجویان نانوبیوتکنولوژی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس آخرین فعالیت ها و موفقیت ها و دستاوردهای اجتماعی، علمی، فرهنگی انجمن را اینگونه تشریح کرد: برنامه ریزی دقیق، همکاری و همدلی دانشجویان و مشاور معلم انجمن، استفاده از آموزش و برگزاری. برگزاری کارگاه آموزشی برای نیاز دانشجویان از جمله برگزاری کارگاه نمونه برداری و پذیرش آزمایشگاه با 250 شرکت کننده، برگزاری کارگاه آموزشی سنتز نانو به دو صورت مقدماتی و پیشرفته، برگزاری کارگاه آموزشی روش های تولید مواد نانو از جمله فعالیت های انجام شده در این زمینه است. اتحادیه.

از دیگر فعالیت های انجام شده در شهریور ماه می توان به برگزاری تورهای علمی، بازدید، مشارکت در فعالیت های خیریه و جهادی، مشارکت در طرح ملی واکسیناسیون به عنوان تثبیت کننده و واکسیناتور در دانشگاه، تولید مواد ضدعفونی کننده در دانشگاه، جمع بندی مفید اشاره کرد. قراردادهای عملی و کارآفرینی با استفاده از ظرفیت های دانشجویان این انجمن است.

و در مورد اینکه آیا در انجمن علمی دانشجویان نانوبیوتکنولوژی وجود دارد یا خیر آیا در این دوره دو ساله موفق به تولید محصول یا فعالیت های دیگری شده اید؟ وی پاسخ داد: تعدادی از اعضای انجمن با شرکت در اولین رویداد یک استارت آپ تخصصی در منطقه گلگاوزبان موفق به تولید محصولات زیبایی درمانی طبیعی شدند و مقام اول این استارت آپ را کسب کردند.

دبیر انجمن علمی دانشجویان نانوبیوتکنولوژی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس تصریح کرد: انجمن‌های دانشجویانی که به دنبال تحصیلات عالی هستند و به موقعیت‌های علمی می‌رسند، محیط مناسبی است و افراد را برای پذیرش مسئولیت اجتماعی و هنجارهای زیست‌محیطی آماده می‌کند.

انتهای پیام/4078/4062/

دکمه بازگشت به بالا