آدهانوم: پیشگیری از غرق‌شدگی یک اولویت جهانی است

این پست از سایت بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.isna.ir ” در مورد مقاله ” آدهانوم: پیشگیری از غرق‌شدگی یک اولویت جهانی است ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

درآمد |سایت

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) در پی گزارش اخیر این سازمان از آمار چشمگیر فوت‌شدگان بر اثر حادثه دردناک غرق‌شدگی، از کشورها و مقامات دولتی خواست تا دست به دست هم دهند و پیشگیری از غرق‌شدگی را به یک اولویت جهانی تبدیل کنند.

به گزارش بیگ نیوز به نقل از آناتولی، «تدروس آدهانوم قبریسوس»، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در این رابطه تاکید کرد: با اجرای اقدامات پیشگیرانه مؤثر، افزایش سرمایه‌گذاری و ارتقای آگاهی، می‌توانیم جان افراد بی‌شماری را نجات دهیم.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) در گزارشی که اخیرا به مناسبت روز جهانی پیشگیری از غرق شدگی در ۲۵ ژوئیه منتشر کرده، آورده است: بیش از ۲.۵ میلیون نفر در سراسر جهان طی دهه گذشته بر اثر غرق‌شدگی جان خود را از دست داده‌اند.

این سازمان بهداشتی بین المللی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد از این مرگ و میرها در کشورهای با درآمد کم و متوسط رخ داده، یادآور شد که حادثه غرق شدگی، یک مسئله بهداشت عمومی نادیده گرفته شده و در عین حال کشنده است.

در این گزارش آمده است: در بین تمام گروه‌های سنی، کودکان یک تا چهار ساله و پنج تا ۹ ساله، بالاترین میزان غرق‌شدگی را تجربه می‌کنند که این وضعیت نیاز به اقدام فوری برای محافظت از نسل‌های آینده را برجسته می‌کند.

سازمان جهانی بهداشت با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری برای جلوگیری از تلفات بیشتر، اعلام کرد که تا سال ۲۰۵۰ میلادی افزایش سرمایه گذاری جهانی می تواند جان بیش از ۷۷۴ هزار کودک را نجات دهد، از نزدیک به یک میلیون مورد غرق شدگی غیرکشنده برای کودکان جلوگیری کند و از صدمات شدید و محدودکننده زندگی برای ۱۷۸ هزار نفر که غرق شدگی را تجربه می‌کنند، پیشگیری نماید.

انتهای پیام

گروه تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با هنر روایتگری هستم. قصه‌گویی بازیگوشانه و قدرت تجسم آن را دارم تا خوانندگان را به دنیای جذاب رویدادها بکشانم.
دکمه بازگشت به بالا